Galeria – Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne w przedszkolu

Przygotowywanie posiłków to doskonała zabawa, która przynosi radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Na zajęciach kulinarnych w naszym przedszkolu najmłodsi oprócz odkrywania smaków i nauki ich łączenia, poznają zasady zdrowego żywienia. Te z pozoru trudne czynności, przyswoją w trakcie doskonałej zabawy z naszymi wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy pokażą, jak można bezpiecznie bawić się w kuchni – zapraszamy do zapisów!

Smaczne i pożywne posiłki – nauka przygotowywania

Z nami dzieci nauczą się wykonywać proste i pyszne dania na rozpoczęcie dnia. Podczas weekendu będzie można przygotować je razem z pociechą, dokładając nowe składniki czy ulubione dodatki. To doskonały sposób na spędzanie wspólnego czasu, nawiązywanie bliższej więzi z najmłodszymi oraz urozmaicenie menu w domu. Będzie też okazją do zamiany standardowych śniadań na dania z różnych części świata.

Ponieważ mówimy stop niezdrowemu jedzeniu, uczymy dzieci samodzielnego przygotowywania zdrowych potraw, które można zabrać ze sobą na piknik, wycieczkę lub zajadać podczas wspólnego oglądania telewizji. Przez zabawę pokazujemy, jak smaczne są dania bez dużej ilości cukru czy soli. Wprowadzamy również w fascynujący świat przypraw, które znanym daniom nadają całkiem nowych charakter.

Rozwój smaku, węchu, dotyku i wzroku

Zabawa w kuchni to doskonała okazja na rozwój zmysłów dziecka. Jest także sposobem na wyzwalanie kreatywności oraz trenowanie sprawności manualnych. Ważne jest też wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania, które zaprocentują w dorosłym życiu. Jednocześnie także rodzice mogą zmienić swoje nawyki żywieniowe, co pozytywnie wpłynie na zdrowie całej rodziny!

Nauka pewności siebie na zajęciach kulinarnych w przedszkolu Winners

Po zajęciach kulinarnych dziecko będzie mogło samo przygotować prostą potrawę, która może nawet zagościć na świątecznym lub urodzinowym stole. Owocowa sałatka zachwyci rodzinę lub znajomych, co u młodego człowieka wywoła dumę z własnych osiągnięć i wpłynie pozytywnie na jego na samoocenę. Zachęci go to także do podejmowania kolejnych wyzwań na dalszych etapach życia. Zadzwoń lub napisz do nas i zapisz swoje dziecko na rekrutację do przedszkola Winners!